2020’de En İyi WordPress Hosting Nasıl Seçilir (Karşılaştırıldı)

16 / 100 SEO Score

enellikle göz ardı, web hosting her başarılı web sitesinin önemli bileşenlerinden biridir. İhtiyaçlarınız için en iyi WordPress hostingini seçmek SEO’nuzu geliştirebilir ve satışları artırabilir. Ücretsiz, Paylaşılan, VPS, Dedicated ve yönetilen WordPress barındırma gibi çeşitli farklı WordPress barındırma seçenekleri vardır. Bu kılavuzda, web siteniz için en iyi WordPress hostingini seçmenize yardımcı olacağız.

WPBeginner, ayda milyonlarca sayfa görüntüleme alan en büyük ücretsiz WordPress kaynak sitesidir . WordPress hosting şirketleriyle 200.000’den fazla kullanıcıya ve yılların deneyimine yardımcı olduktan sonra, en iyi WordPress hosting şirketini seçmenin önemini biliyoruz.

Bu kılavuzla hedefimiz, işletmeniz için bir barındırma şirketi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken 12 yıllık deneyim ve bilgilerimizi paylaşmaktır.

Doğru kararı vermenize yardımcı olmak için, hız testleri, çalışma süresi testleri ve güvenilirlik testi de dahil olmak üzere en iyi WordPress barındırma şirketlerinin yan yana karşılaştırmasını yaptık (tam karşılaştırmayı görmek için kaydırın).

Eğer acele ediyorsanız, en iyi WordPress barındırma şirketlerinin elle seçilmiş listemizle aşağıdaki tabloyu görebilirsiniz. Bu şirketler, kalite ve hizmet söz konusu olduğunda sürekli olarak sektördeki en iyi WordPress hosting şirketleri.

WordPress Hosting Gereksinimleri nelerdir?

En İyi Yönetilen WordPress Barındırma

Bir WordPress Hosting Sağlayıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En İyi WordPress Web Hosting Sağlayıcıları

Bluehost Logosu

    
299 Yorum
BluehostTASARRUFU

1996’da başlayan en eski web barındırıcılarından biri olan Bluehost, WordPress hosting söz konusu olduğunda en büyük marka haline gelmiştir. Onlar resmi bir ‘WordPress’ önerilen barındırma sağlayıcısıdır. Bluehost ile, çok fazla trafik olduğunda bile web sitenizin yavaş olması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. 7/24 uzman desteği, telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla ihtiyacınız olduğunda her zaman yanınızda. Onlar web küçük işletmeler için barındırma # 1 puan. Bunun da ötesinde, WPBeginner kullanıcılarına% 63 indirimli özel indirim, Ücretsiz Alan Adı, Ücretsiz SSL ve şablonlu ücretsiz Site Oluşturucu sunuyorlar.

 

SiteGround

    
3.926 Yorum
SiteGroundTASARRUFLARI

SiteGround, WordPress topluluğunun en popüler ve en yüksek puan alan barındırma sağlayıcılarından biridir. Sitenizi mümkün olduğunca hızlı ve güvenli hale getirmek için benzersiz şirket içi WordPress hız ve güvenlik çözümleri sağlarlar. Endüstrideki en iyi 7/24 destekle tanınırlar, bu yüzden resmi bir ‘WordPress’ tarafından önerilen barındırma sağlayıcısıdırlar. Bu nedenle WPBeginner web sitesini barındırmak için SiteGround’u kullanıyoruz. SiteGround özellikleri arasında otomatik yükseltmeler, yerleşik WP önbelleğe alma, CDN, tek tıklamayla evreleme ve GIT sürüm kontrolü bulunur. Ayrıca ABD, Avrupa ve Asya’da 3 veri merkezi ile konuma özel hosting sunan az sayıda şirketten biridir. Tüm bunların yanı sıra, WPBeginner okuyucuları için özel bir% 70 indirimi var.

 

HostGator

    
79 İncelemeler
HostGatorTASARRUFU

HostGator, 8 milyondan fazla alana ev sahipliği yapıyor ve sektördeki en popüler web barındırıcılarından biridir. Tek tıklamayla WordPress kurulumu,% 99,9 çalışma süresi garantisi ve 7/24 destek ile her web sitesi sahibi için akıllıca bir seçimdir. Onları en iyi web işletmeler için barındırma düşünün. Okuyucularımıza özel% 62 indirim, ücretsiz alan adı ve ücretsiz SSL sertifikası sunuyorlar.

 

Dreamhost

    
573 Yorum
DreamHostTASARRUFU

DreamHost yaklaşık 18 yıldır ve web hosting kolaylaştırmak için bilinir. Özel kontrol paneli, 1 tıklama WordPress yüklemesi, otomatik WordPress güncellemeleri, sınırsız alan, sınırsız bant genişliği ve sitenizi% 200 daha hızlı hale getiren ücretsiz SSD’ler alırsınız. DreamHost, 600.000’den fazla WordPress bloguna ve web sitesine güç veriyor. Kurulum ücreti yoktur ve ayrıca ücretsiz bir alan adı da alırsınız.

 

Greengeeks

    
387 Yorum
GreenGeeksTASARRUFU

GreenGeeks, hızlı web sitesi performansı, 7/24 ABD tabanlı desteği ve çevreye karşı sorumlu bir platformuyla WordPress hosting sektöründe tanınmış bir marka haline geldi. Otomatik tek tıklamayla WordPress yüklemesi, yönetilen güncellemeler, gelişmiş güvenlik, ücretsiz CDN, ücretsiz site geçişi ve 5’ten fazla farklı veri merkezi konumu seçeneği sunar. GreenGeeks 500.000’den fazla web sitesine güç veriyor ve müşteriler onları seviyor. Bunun da ötesinde, WPBeginner okuyucuları için ücretsiz SSL ve ücretsiz alan adı ile birlikte özel bir% 60 indirime sahipler.

En İyi WordPress Hosting Karşılaştırması (2020)

Şimdi yukarıda listelenen en iyi WordPress barındırma şirketlerine göz attıktan sonra, hangisinin işletmeniz için en iyi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz?

En iyi WordPress hostingini seçmenize yardımcı olmak için sizin için birkaç ek kaynak oluşturduk:

 1. WordPress Hosting Sınavı
 2. Ayrıntılı WordPress Hosting Performans Karşılaştırması
 3. Yan Yana WordPress Barındırma Özelliği Karşılaştırması

Amacımız, doğru sağlayıcıyı seçmenize yardımcı olmaktır, çünkü yanlış sağlayıcıyı seçmek web sitenizin SEO, hız ve satışlarını olumsuz etkileyebilir.

WordPress Hosting Sınavı

Tüm bilgi yükü ile bunalmak oldukça kolaydır. Kullanıcılar genellikle bu kılavuzu okur ve bize e-posta göndererek WordPress barındırma gereksinimlerinin en iyi olduğu kişiselleştirilmiş öneri ister.

Bunu hızlandırmaya yardımcı olmak için, ihtiyaçlarınıza göre sizin için en iyi WordPress barındırma seçeneğine karar vermenize yardımcı olabilecek bir WordPress barındırma öneri motoru oluşturduk.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki widget’taki soruları doğru bir şekilde cevaplamaktır:

En iyi WordPress barındırma sağlayıcısını seçmede hala kişiselleştirilmiş yardım istiyorsanız, lütfen iletişim formumuzu kullanarak bize bir mesaj gönderin . Ekip üyelerimizden biri 24 saat içinde cevap verecektir.

Ayrıntılı WordPress Hosting Performans Karşılaştırması

WPBeginner’in en güvenilir WordPress kaynak sitesi olmasının nedenlerinden biri, incelemelerimizin gerçek verilere ve deneyime dayanmasıdır.

Sadece ilgili hosting şirketlerinin basın bültenlerinden kelimeleri çalan diğer WordPress barındırma inceleme sitelerinin aksine, aslında her bir WordPress barındırma sağlayıcısına kaydolur ve hizmetlerini iyice test ederiz.

Her bir şirketin performansını ve güvenilirliğini test etmek için Pingdom, LoadImpact ve Bitcatcha gibi bağımsız üçüncü taraf araçlar kullanıyoruz, böylece işiniz için en iyi WordPress hostingini seçmenize yardımcı olabiliriz.

Tüm WordPress barındırma şirketlerinde performansı doğru bir şekilde ölçmek için, her barındırma sağlayıcısında örnek bir WordPress sitesi oluşturur ve varsayılan Yirmi Onyedi temasını yükleriz. Ardından, testlerimiz ortalama bir kullanıcı web sitesine benzeyecek şekilde resimler ve medya dahil olmak üzere kukla içeriği içe aktarıyoruz.

Bundan sonra, birden fazla barındırma şirketi arasında örnek web sitesi hızımızı ölçmek için sektör lideri bir web sitesi hız testi hizmeti olan Pingdom’u kullanıyoruz.

Ayrıca, barındırma sunucusunun birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri aynı anda nasıl işleyeceğini görmek için her web sitesine sanal kullanıcılar (VU) göndermek için Load Impact hizmetini kullanıyoruz. Bu, bireysel WordPress barındırma şirketinin yoğun trafik saatlerinde nasıl performans göstereceğini görmemize yardımcı olur.

Son olarak, Bitcatcha hizmetini ABD, Londra, Singapur, Sao Paulo, Hindistan, Sidney ve Japonya dahil olmak üzere çeşitli coğrafi konumlarda sunucu yanıt sürelerini test etmek için kullanıyoruz. Bu, hangi barındırma şirketinin hangi coğrafi konum için en iyi olduğuna karar vermemize yardımcı olur.

Test sürecimizi bildiğinize göre, piyasadaki en hızlı WordPress barındırma şirketi olan en iyi WordPress barındırma şirketlerinin performansını karşılaştıralım.

Bluehost WordPress Barındırma

Bluehost, gezegendeki en büyük hosting şirketlerinden biridir ve WordPress tarafından önerilen resmi bir hosting sağlayıcısıdır. Hosting paketleri varsayılan olarak WordPress ile önceden yüklenmiş olarak gelir.

İşte Bluehost performans testlerimizin sonuçları:

Bluehost hız testi sonuçları

Gördüğünüz gibi, test sitemiz iki saniyeden daha kısa sürede yüklendi. Bu, test edilen tüm web sitelerinin% 85’inden daha hızlıdır. Örnek web sitemizin herhangi bir önbellek eklentisi veya hız optimizasyonu ipucu kullanmadığı düşünüldüğünde , bu sonuç çok iyi.

Hız testinden sonra Bluehost sunucularında Yük Darbe testini gerçekleştirdik. Sunucunun aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl ele alacağını görmek için aşamalı olarak 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduk.

Sonuç ekran görüntüsü:

Bluehost yük etkisini test etme

Mavi çizgi, sitedeki etkin sanal kullanıcı sayısı ve yeşil çizgi ise sunucu yükleme süresidir. Gördüğünüz gibi sunucu yükü, yoğun trafikte bile test boyunca sabit kaldı.

Yük etki testinden sonra, çeşitli coğrafi konumlardan daha doğru sunucu yanıt süresini test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

Bluehost sunucusu yanıt süresi

Bluehost sunucusu, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir saniyeden kısa bir sürede yüklenirken son derece iyi performans gösterdi. Diğer yerlerde, yanıt biraz daha yüksekti ama yine de bir saniyeden daha azdı.

Hedef kitleniz ABD’deyse, bu web sitenize büyük fayda sağlayacaktır.

Bizim de ayrıntılı Bluehost inceleme , biz de müşteri destek ekibi, özellikleri ve fiyatlandırmayı değerlendirdi. Analizimizden sonra, Bluehost’u küçük işletmelerin bir web sitesi yapması için # 1 WordPress barındırma sağlayıcısı olarak değerlendiriyoruz .

 • Artıları: Hosting% 63 indirim + Ücretsiz Alan Adı + Ücretsiz SSL (https: //) dahil
 • Artıları: WordPress tarafından resmi olarak tavsiye edilir
 • Artıları: Ücretsiz Evreleme Sitesi
 • İNŞAAT: Bazen destek yavaş olabilir

Bluehost ile Çalışmaya Başlayın

SiteGround WordPress Barındırma

SiteGround, WordPress topluluğunun en popüler ve en yüksek puan alan barındırma sağlayıcılarından biridir. Benzersiz şirket içi hız ve güvenlik çözümleriyle WordPress için özel olarak optimize edilmiş planlar sunar. Bu nedenle WordPress tarafından önerilen resmi bir barındırma sağlayıcısıdırlar.

Not: WPBeginner web sitesi de SiteGround Enterprise sunucularında barındırılmaktadır ve desteklerini seviyoruz.

SiteGround performans testlerimizin sonuçları şunlardır:

SiteGround hız testi

Gördüğünüz gibi, test sitemiz Dallas, Teksas’ta bir sunucu için bir saniyeden daha kısa sürede (kesin olarak 649 ms) yüklendi. Bu, sitemizin test edilen sitelerin% 95’inden daha hızlı olduğu anlamına gelir.

Ardından, Sunucularının aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl işleyeceğini görmek için yavaş yavaş 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduğumuz SiteGround sunucularında Yük Etkisi testini gerçekleştirdik.

SiteGround yük etkisi test sonuçları

Mavi çizgi, sitedeki etkin sanal kullanıcı sayısı ve yeşil çizgi ise sunucu yükleme süresidir. SiteGround, sitede 50 kullanıcı olduğunda bir artış dışında neredeyse tutarlı bir şekilde gerçekleştirildi. Hızla iyileşti ve sayfa yükleme süresi daha fazla kullanıcıyla bile sabit kaldı.

Yük etki testinden sonra, çeşitli coğrafi konumlardan daha doğru sunucu yanıt süresini test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

Birden çok konumdan SiteGround sunucu yanıt süresi

SiteGround test sitesi sunucumuz, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Japonya dışındaki diğer tüm yerlerde gerçekten iyi performans gösterdi.

Kitleniz Asya’daysa, SiteGround’dan bunu düzeltmek için sizi Asya-Pasifik sunucularına taşımasını isteyebilirsiniz.

Bizim de ayrıntılı SiteGround inceleme , biz de onların müşteri desteği, özellikleri ve fiyatlandırmayı değerlendirdi. Analizimizden sonra, SiteGround’un yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenek olduğunu görüyoruz, çünkü destekleri inanılmaz derecede faydalı.

 • Artıları: En iyi WordPress desteği, iyi çalışma süresi, hızlı hız ve ücretsiz SSL.
 • Artıları: Dünya çapında birden fazla veri merkezi
 • Artıları: Ücretsiz Site Taşıma
 • İNŞAAT: Serbest alan yok ve GoGeek Planı pahalı

SiteGround’u Kullanmaya Başlayın

HostGator WordPress Barındırma

HostGator, 8 milyondan fazla alana ev sahipliği yapan popüler bir web hosting şirketidir. Bluehost’a benzer şekilde, özel WordPress barındırma hizmetleri sunarlar.

HostGator performans testlerimizin sonuçları:

HostGator için hız testi sonuçları

Gördüğünüz gibi, test sitemiz Dallas, Teksas’taki bir sunucu için bir saniyenin biraz altında yüklendi. Bu, test edilen tüm sitelerin% 94’ünden daha hızlıdır. Örnek web sitemizin herhangi bir önbellek eklentisi veya hız optimizasyonu ipucu kullanmadığı düşünüldüğünde, yükleme hızı şaşırtıcıdır.

Peki, çok fazla trafiğiniz olduğunda HostGator nasıl çalışır?

Yük Etkisi testini, sunucunun aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl ele alacağını görmek için aşamalı olarak 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduğumuz HostGator sunucularında gerçekleştirdik.

HostGator için LoadImpact testleri

Yeşil çizgi, sayfa yükleme süresini ve mavi çizgi ise sitedeki kullanıcı sayısını temsil eder. Gördüğünüz gibi, test sitemiz 80 kullanıcıya kadar gerçekten iyi performans gösterdi, bundan sonra yavaşlamaya başladı.

Sunucu kaynaklarını aynı sunucuda barındırılan diğer sitelerle paylaştığınız için bu sonuçlar paylaşılan barındırma hesapları için normaldir. Siteniz büyüdükçe, VPS hosting’e veya hatta yönetilen WordPress hostingine geçmeniz gerekir .

Yük etki testinden sonra, çeşitli coğrafi konumlardan daha doğru sunucu yanıt süresini test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

HosGator sunucusu yanıt süresi sonuçları

HostGator inceleme sitesi sunucusu gerçekten iyi performans gösterdi. Sunucu yanıt süresi bir saniyeden az kaldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, sadece 37 ms idi.

Bizim de detaylı HostGator inceleme , biz de onların müşteri desteği, özellikleri ve fiyatlandırmayı değerlendirdi. Analizimizden sonra, HostGator’un büyüyen işletmeler için mükemmel bir seçenek olduğunu görüyoruz çünkü bunlar işletmenizle birlikte büyüyen planlar sunuyor.

 • Artıları: İyi 7/24 destek ile Hızlı ve Güvenilir Hosting
 • Artıları: WPBeginner web sitesi HostGator ile barındırılıyor
 • PROS: Ucuz Giriş Fiyatları ve Ücretsiz Site Geçişi
 • İNŞAAT: Yenileme ücretleri daha yüksek

HostGator’ı Kullanmaya Başlayın

HostGator kuponunu kullanın : “wpbeginner” check-out yaparken en iyi HostGator fiyatını elde edersiniz.

DreamHost WordPress Barındırma

DreamHost yaklaşık 18 yıldır ve güvenilir web barındırma ile bilinir. WordPress için tek bir tıklama yüklemesi sunarlar ve ayrıca resmi bir WordPress.org tarafından önerilen barındırma sağlayıcılarıdır.

İşte DreamHost performans testlerimizin sonuçları:

DreamHost için hız testi sonuçları

Gördüğünüz gibi New York’taki bir sunucu için test sitemizin bir saniyenin biraz altında yüklendi. Bu, test edilen tüm sitelerin% 93’ünden daha hızlıdır.

Hız testinden sonra, yoğun trafik saatlerinde nasıl performans göstereceğini görmek için DreamHost sunucularında Yük Etkisi testini gerçekleştirdik. Sunucunun aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl ele alacağını görmek için aşamalı olarak 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduk.

Sonuç ekran görüntüsü:

Dreamhost için LoadImpact sonuçları

Mavi çizgi, sitedeki etkin sanal kullanıcı sayısı ve yeşil çizgi ise sunucu yükleme süresidir. Gördüğünüz gibi sunucu yükü, yoğun trafikte bile test boyunca sabit kaldı.

Yük etki testinden sonra, çeşitli coğrafi konumlardan daha doğru sunucu yanıt süresini test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

Dreamhost için sunucu yanıt süresi

DreamHost sunucusu, ABD yüklemesinde bir saniye içinde iyi performans gösterdi, ancak diğer yerlerde biraz daha yavaştı.

Genel olarak, DreamHost herhangi bir coğrafi konumda web siteleri için harika bir ev sahipliği yapmaktadır.

Bizim de ayrıntılı DreamHost inceleme , biz de onların müşteri desteği, özellikleri ve fiyatlandırmayı değerlendirdi. Analizimizden sonra, DreamHost’un gizliliğe değer veren işletmeler için mükemmel bir seçenek olduğunu görüyoruz. Her alan adında ücretsiz alan adı gizliliği sunarlar. Ayrıca yakın zamanda, müşterilerinin web sitelerinden birinin gizliliğini korumak için ABD Adalet Bakanlığı ile savaştılar.

 • Artıları: İyi hızlı ücretsiz SSL, gizlilik korumalı ücretsiz alan adı ve tek tıklamayla WordPress kurulumu.
 • Artıları: WordPress tarafından resmi olarak tavsiye edilir
 • Artıları: Ücretsiz Web Uygulaması Güvenlik Duvarı Dahildir
 • İNŞAAT: Hosting kontrol paneli biraz modası geçmiş.

DreamHost’u Kullanmaya Başlayın

GreenGeeks WordPress Barındırma

GreenGeeks, WordPress hosting endüstrisinde yüksek performans ve çevreye duyarlı bir platformla tanınmış bir marka haline gelmiştir. Canlı sohbet, e-posta veya telefon yoluyla ödüllü 7/24 destek sunarlar.

İşte GreenGeeks hosting performans testlerimizin sonuçları:

GreenGeeks hız testi sonucu

Test sitemiz San Jose, California’da bulunan bir sunucu için bir saniyeden daha kısa sürede yüklendi ve test edilen tüm web sitelerinin% 94’ünden daha hızlıydı. Bu sonuç gerçekten iyi.

Yukarıdaki test, yalnızca sitedeki tek bir kullanıcıyla yükleme süresini ölçtüğünden, GreenGeeks barındırma sunucularının yoğun trafik saatlerinde nasıl performans göstereceğini test etmek için Yük Etkisini kullandık.

Sunucularının aynı anda birden fazla bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl ele alacağını görmek için aşamalı olarak 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduk.

GreenGeeks Yük Darbe testi

Gördüğünüz gibi, test sitemiz tüm test boyunca gerçekten iyi performans gösterdi. Web sitesi hızı trafik arttıkça sabit tutuldu, çünkü bu mükemmel çünkü GreenGeeks web siteniz büyüdükçe ölçeklenebilir.

Yük etki testinden sonra, çeşitli coğrafi konumlardan daha doğru sunucu yanıt süresini test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

GreenGeeks tepki süresi testleri

Tüm konumlar için GreenGeeks Hosting bir saniye içinde yanıt verdi. Hindistan ve Asya Pasifik’teki yerler için tepki süresi biraz daha yüksekti.

Bu mantıklıdır çünkü GreenGeeks, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinde bulunan beş farklı veri merkezi sunmaktadır.

Hedef kitlenizin çoğunluğu Kuzey Amerika, Avrupa ve Güney Amerika’da bulunuyorsa, GreenGeeks son derece hızlı ve güvenilirdir. Hedef kitleniz bu bölgelerin dışındaysa, bu bölgelerin yakınında bir sunucu konumu bulmaktan faydalanabilirsiniz.

Bizim de gözden Hosting detaylı Greengeeks , biz de müşteri hizmetleri, özellikleri ve fiyatlandırmayı değerlendirdi. Analizimizden sonra, GreenGeeks Hosting’in yüksek kalitede desteğe değer veren ve çevre dostu bir şirketi tercih eden işletmeler için mükemmel bir seçenek olduğunu görüyoruz. İşletmeniz büyüdükçe planları da büyür.

 • Artıları: Hızlı hız, uygun fiyat, ücretsiz alan adı ve ücretsiz SSL.
 • Artıları: 30 gün para iade garantisi
 • Artıları: Ücretsiz Site Taşıma
 • İNŞAAT: Yenileme ücretleri daha yüksektir.

GreenGeeks Hosting’e Başlayın

En İyi WordPress Barındırma (Hızlı Özet)

En iyi WordPress barındırma şirketlerinin performans karşılaştırmasını gördüğünüze göre, işiniz için hangisinin en iyi olduğuna karar verme zamanı.

Size kolaylık sağlamak için, yan yana özellik listesi olan bir tablo oluşturduk, böylece en iyi WordPress barındırma şirketlerini kolayca karşılaştırabilirsiniz.

BarındırmaMaliyetÜcretsiz Alan AdıÜcretsiz SSLTek Tıkla WP
Bluehost$ 2.75 / moEvetEvetEvet
SiteGround3,95 $ / ayHayırEvetEvet
HostGator$ 2,78 / ayEvetEvetEvet
DreamHost$ 2.59 / moEvetEvetEvet
Greengeeks$ 2.95 / moEvetEvetEvet

Derinlemesine WordPress barındırma incelememizde, bir blog başlatmak istiyorsanız, Bluehost ile yanlış gidemeyeceğiniz sonucuna vardık . Size ücretsiz bir alan adı ve aylık 2,75 $ fiyat için ücretsiz SSL sundukları gerçeği, yenmek çok zor.

Ama gerçekten, yukarıda bahsettiğimiz en iyi WordPress barındırma şirketlerinden hiçbiriyle yanlış gidemezsiniz. Hepsi harika çalışma süresi, hızlı sunucular, kalite desteği ve son derece düşük fiyatlar sunar.

WordPress Hosting SSS’leri

100.000’den fazla kullanıcının web sitelerini başlatmasına yardımcı olduktan sonra, birçok soruya cevap verdik. WordPress barındırma hakkında en sık sorulan soruların cevaplarından bazıları aşağıdadır.

Bir web sitesi başlatmak için WordPress hostingine ihtiyacım var mı?

Bir WordPress web sitesi oluşturmak istiyorsanız , web barındırma gerekir. Barındırma sunucunuz, web sitesi dosyalarınızın depolandığı yerdir. Çevrimiçi gördüğünüz her web sitesi bir web barındırma sağlayıcısı kullanır.

Ücretsiz WordPress barındırma sağlayıcıları var mı?

Evet orada birkaç ücretsiz web sitesi barındırma şirketleri vardır, ama biz onlardan uzak durmanızı öneririz. Çoğu durumda, ücretsiz WordPress barındırma sağlayıcıları web sitenize reklam verir. Kullanıcılarınıza kötü amaçlı yazılım bile dağıtabilirler. Son olarak, web sitenizi herhangi bir bildirimde bulunmaksızın istedikleri zaman kapatabilirler. Özellikle siteniz konusunda ciddi iseniz, size ücretsiz WordPress hosting vermeyi teklif edenlerden kaçının. İşte bir “ücretsiz web sitesi” olan kötü bir fikir neden 36 nedenleri .

Bir WordPress sitesi oluşturmanın maliyeti nedir?

Bir WordPress web sitesi oluşturma maliyeti ihtiyaçlarınıza göre değişir. 100 $ ‘dan 30.000 $’ a kadar çıkabilir. Bir WordPress web sitesi oluşturmanın gerçekten maliyetinin ne kadar olduğunu açıklayan ayrıntılı bir rehber hazırladık .

Alan adımın ve WordPress’imin aynı sağlayıcıdan barındırılması gerekir mi?

Hayır. Alan adınızı Domain.com , GoDaddy vb. Gibi bir alan adı kayıt kuruluşundan satın alabilir ve yukarıda listelenen WordPress barındırma sağlayıcılarından birini kullanabilirsiniz. Ancak, zaten bir alan adınız yoksa, aynı sağlayıcıyı kullanmak daha kolaydır (özellikle birçoğu barındırma ile ücretsiz bir alan sunduğundan).

Bu WordPress barındırma sağlayıcılarını bir e-Ticaret sitesi için kullanabilir miyim?

Evet kesinlikle yapabilirsiniz. Yukarıda önerdiğimiz tüm WordPress barındırma şirketleri, bir e-Ticaret web sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan SSL sertifikaları sunar. Eğer uzman e-ticaret web hosting arıyorsanız, o zaman en iyi WooCommerce hosting karşılaştırmamıza bakmak isteyebilirsiniz .

WordPress hosting hesabımı nasıl güven altına alabilirim?

Web barındırma hesabınız, web sitesi dosyalarınızın saklandığı yerdir. Bu yüzden onu güvence altına almanız çok önemlidir. WordPress hosting hesabınızı korumanın en iyi yolu, güçlü bir şifre kullanmak ve herkese açık konumlardan ( VPN kullanmıyorsanız ) giriş yapmaktan kaçınmaktır . Ayrıca sitenizi korumak için nihai WordPress güvenlik kılavuzumuzu izlemenizi öneririz .

WordPress barındırma hesabımı WordPress’e nasıl yüklerim?

Önerdiğimiz her WordPress barındırma sağlayıcısı, 1 tıklama WordPress yüklemesi ile birlikte gelir. WordPress’i ana makinenize nasıl yükleyeceğinize ilişkin adım adım kılavuzumuzu takip edebilirsiniz .

Bir cPanel WordPress hostingine ihtiyacım var mı?

cPanel, birçok WordPress barındırma şirketinin kullandığı bir kontrol paneli türüdür. Hayır, cPanel’e ihtiyacınız yoktur, ancak kurulum, e-posta hesaplarını yönetme, vb. Açısından işleri kolaylaştırır.

Bu WordPress hosting şirketleri ne kadar trafiği kaldırabilir?

Bu WordPress hosting şirketleri ayda milyarlarca gösterim gerçekleştiriyor.

Web sitenizin işleyebileceği trafik miktarı gerçekten bulunduğunuz WordPress barındırma planına bağlıdır. Çoğu paylaşılan barındırma planı, web siteniz performans için optimize edildiği sürece günde 1000 ila 2000 ziyaretçiyi rahatlıkla işleyebilir .

Web siteniz büyüdükçe, WordPress barındırma sağlayıcınız sizden VPS barındırma veya yönetilen WordPress barındırma planlarına geçmenizi isteyebilir .

WordPress barındırma sağlayıcımı daha sonra değiştirebilir miyim?

Evet, WordPress hosting şirketinden memnun değilseniz kesinlikle geçiş yapabilirsiniz. Çoğu WordPress hosting şirketi, süreci oldukça pürüzsüz hale getiren ücretsiz geçiş hizmetleri sunar. Ancak, geçişi kendiniz yapmak istiyorsanız, WordPress’i kesinti olmadan yeni bir ana bilgisayara nasıl taşıyacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuzu takip edebilirsiniz .

WordPress barındırma veri merkezi konumum önemli mi?

Önerdiğimiz bazı WordPress barındırma şirketleri size veri merkezinizi seçme seçeneği sunar. Veri merkezinizin konumu, belirli coğrafi konumlar için web sitenizin performansında bir fark yaratır.

Kitlenizin çoğunluğu ABD’deyse, ABD’de bir veri merkezi seçmek istersiniz Hedef kitlenizin büyük bir kısmı Avrupa’da ise, o zaman Avrupa’da bir veri merkezi seçmelisiniz.

Emin değilseniz şimdilik şimdilik bizi seçin. Sitenizi çeşitli coğrafi konumlara göre hızlandırmak için her zaman bir WordPress CDN kullanabilirsiniz .

Aylık WordPress barındırma planları satın almalı mıyım yoksa uzun vadede mi çalışmalıyım?

Hemen hemen her WordPress hosting şirketinin uzun vadeli planları seçmek için büyük indirim sunduğunu göreceksiniz. Web siteniz konusunda ciddi iseniz, büyük olasılıkla bir aydan fazla tutmaya devam edersiniz.

Her zaman aylık WordPress barındırma planlarını seçmenizi önermiyoruz çünkü neredeyse iki kat daha pahalı. 12 ay veya 24 ay planı seçerseniz daha iyi bir anlaşma.

Herhangi bir WordPress barındırma eklentisine ihtiyacım var mı?

Genellikle WordPress hosting şirketleri çok çeşitli hizmetler üzerinde sizi satmaya çalışacaktır. Başlarken bu hizmetlere gerçekten ihtiyacınız yok.

Sipariş sürecinde her şeyin işaretini kaldırmanızı ve yalnızca gerçekten ihtiyacınız olanı satın almanızı öneririz: WordPress hosting.

İleride ihtiyacınız varsa WordPress barındırma eklentilerini satın alabilirsiniz.

WordPress hosting şirketleri profesyonel markalı e-posta adresi sunuyor mu?

Evet, çoğu WordPress barındırma şirketi size ücretsiz bir işletme e-posta adresi oluşturma olanağı verecektir . Ancak daha güvenilir olduğu için Google Apps’ı (GSuite olarak da bilinir) kullanmanızı öneririz. Google uygulamalarıyla profesyonel bir e-posta adresinin nasıl ayarlanacağı ile ilgili adım adım kılavuzumuza bakın .

Bu WordPress hosting şirketleri web sitesi yedekleri sunuyor mu?

Evet, her WordPress hosting şirketi web sitenizin günlük yedeklerini tuttuğunu iddia ediyor. Ancak deneyimlerimizden, kullanıcılarımıza kendi yedeklerini tutmak için WordPress yedekleme eklentisi kurmalarını öneriyoruz, çünkü asla çok güvenli olamazsınız.

Burada listelenmeyen başka WordPress barındırma sağlayıcıları var mı?

Evet, kelimenin tam anlamıyla binlerce WordPress barındırma şirketi var ve hepsini burada listeleyemiyoruz çünkü bu daha fazla karışıklık yaratacak ve teknik olmayan okuyucular için seçim felçlerine neden olacaktı.

WP Motoru, Volan, Kinsta, Cloudways, GoDaddy, LiquidWeb, InMotion Hosting A2 barındırma, iPage, Site5, Arvixe, Pantheon, Hostinger gibi pazardaki her büyük WordPress barındırma şirketini denedik. , JustHost, HostPapa, NameCheap ve daha fazlası.

Listemize dahil etmeyi seçtiğiniz en iyi WordPress hosting şirketleri, en iyi fiyata en iyi özellikleri sunar.

Sizce en iyi WordPress hosting şirketleri hangileri?

En iyi WordPress hosting şirketleri için en iyi 3 seçeneğimiz:

 1. Bluehost – En iyi genel WordPress hosting.
 2. SiteGround – Sektördeki en iyi WordPress desteği.
 3. HostGator – Küçük işletmeler için en iyi WordPress hosting.

Hayır, bu son soru şaka değil. İnsanları bu kılavuza yönlendirdikten sonra bile bu soruyu ciddiye alıyoruz.

Bu kılavuzun web siteniz için en iyi WordPress barındırma seçimini yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Kapsadığımız bir WordPress barındırma sorunuz varsa, lütfen iletişim formumuzu kullanarak bize bir mesaj gönderin . Ekip üyelerimizden biri 24 saat içinde yanıt verecektir.

Ali Çömez

Ben Ali Çömez (Slaweally) Uzun yıllar internet sektöründe zaman geçirdikten sonra tecrübelerimi sizinle paylaşmak için bu bloğu açtım, umarım faydalı olur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir